پرينتر ليزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M176n

پرینترهای لیزری برای چاپ متون و اشکال گرافیکی مورداستفاده قرار می‌گیرند ت. hp در تولید پرینتر سابقه‌ی طولانی دارد. MFP M176n یکی از پرینترهای پرفروش این شرکت است که قابلیت‌های زیادی دارد و برای شرکت‌ها و ادارات مناسب است. این پرینتر چندکاره در رنگ‌های روشن می‌تواند  چاپ کپی و اسکن را انجام دهد. استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و به‌سادگی نصب می‌شود. سرعت چاپ سیاه‌وسفید در این مدل به 16 صفحه در دقیقه و چاپ رنگی به 4 صفحه در دقیقه می‌رسد. برای اتصال این دستگاه به رایانه بایستی از درگاه USB 2.0 استفاده نمایید .

پرینتر
شرکت اچ پی پرینتر MFP M176n چاپ لیزری رنگی مجهز کرده است. این پرینتر از مدل های سه‌کاره‌ای است که قابلیت چاپ، قابلیت اسکن و کپی دارد. پرینتر لیزری MFP M176n برای استفاده خانگی و اداری با حجم کاری کم معرفی‌شده است. این مدل از سرعت چاپ سیاه‌وسفید 16 برگ در دقیقه و رنگی 4 برگ در دقیقه بهره می‌برد؛ سرعت در پرینترهای لیزری بسیار حائز اهمیت است. رزولوشن چاپ این دستگاه 600 ×600 dpi است و کیفیت چاپ خوبی دارد. عملکرد این پرینتر در چاپ سیاه‌وسفید و رنگی مناسب است؛ و برای چاپ رنگی جداول، چارت‌ها و ... استفاده می شود. این پرینتر اولین دستور چاپ سیاه‌وسفید را در 16 ثانیه و رنگی را 27.5 ثانیه به چاپ می‌رساند. ماهانه‌ این پرینتر 20000 برگ است اما بنا به پیشنهاد شرکت اچ پی، بهتر است این میزان از 950 برگ تجاوز نکند. از نقاط ضعف پرینتر لیزری رنگی MFP M176n، قابلیت چاپ دورو است و کاربران بایستی به‌صورت دستی برگه‌ها را پشت‌ورو کنند که امری زمان‌بر خواهد بود. ظرفیت سینی این پرینتر 150 برگ است.

طراحی و ساخت
پرینتر Color LaserJet Pro MFP M176n ابعاد 280 × 425 × 423 میلی‌متری دارد و وزن آن 15 کیلوگرم است. مدل MFP M176n همانند دیگر پرینترها، بدنه‌ای پلاستیکی دارد؛ شرکت اچ پی در سمت راست این دستگاه یک پنل قرار داده است که علاوه بر کلیدهای کنترلی به صفحه‌نمایش نیز مجهز است. کاربران می‌توانند از طریق این پنل تنظیمات چاپی را اعمال کنند. صفحه‌نمایش پرینتر MFP M176n دوخطی است و می‌تواند تا 16 کاراکتر را نمایش دهد.


کپی
قابلیت کپی در پرینتر لیزری رنگی MFP 176n با رزولوشن 300 × 300 dpi می باشد. کپی این دستگاه می‌تواند اسناد را بین 25 تا 400 درصد تغییر اندازه دهد. پرینتر MFP 176n می‌تواند یک سند بیش از 90 بار تکرار کرد.


اسکنر
شرکت اچ پی پرینتر MFP M176n را به یک اسکنر از نوع تخت مجهز کرده است. این اسکنر رزولوشن 1200 dpi دارد و  اسناد را به‌طور کامل اسکن و در یک فایل با فرمت PDF، TIF، BMP، PNG و JPG ارائه می‌کند. بیشترین سایز اسکن در MFP M176n برابر با 297 × 216 میلی‌متر است. 


اتصالات

درگاه‌های پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M176n شامل USB و اترنت می‌شود. می‌توانید با استفاده از درگاه شبکه، MFP M176n را به اشتراک بگذارید. این مدل فاقد اتصال بی‌سیم است، قابلیت‌های چاپ موبایل HP ePrint، Apple AirPrint و Mopria-Cer امکان پذیر می باشد.


نتیجه‌گیری
پرینتر MFP M176n با فناوری چاپ لیزری رنگی، از مدل‌های چندکاره‌ی شرکت اچ پی است. این پرینتر رزولوشن چاپ 600 × 600 dpi دارد که با سرعت چاپ 16 برگ در دقیقه‌ای برای اسناد سیاه‌وسفید و 4 برگ در دقیقه‌ای برای اسناد رنگی همراه است. کیفیت چاپ رنگی در این پرینتر تنها برای متون و چارت‌ها مناسب است و برای چاپ تصاویر پیشنهاد نمی‌شود. مدل MFP M176n فاقد چاپ دورو و تغذیه‌ی خودکار است و برای محیط‌هایی که حجم کاری زیادی دارند، مناسب نیست. با مجهز شدن این پرینتر به درگاه شبکه، اشتراک‌گذاری آن بین کاربران محیط کاری میسر شده است.